לימור שיפוני

מעניין מה ראיתי בסיפור, שעשיתי מן פרצוף כזה…

אחרי שנתיים של הפסקה מלהיות מספרת סיפורים פעילה, נחתתי בחזרה. כייף לחזור במקום הנכון וברגע הנכון. 'מה צריכות נשים' במדיטק חולון, ביום ראשון האחרון. ספריית המוסיקה היפה של המדיטק, קבוצה נעימה של אנשים, מספרת וסיפורים.

בכתובים רשמו שהאירוע יימשך שעה. בסיפור סיפורים שום דבר לא חקוק בסלע. אם הקהל רוצה יותר, יהיה יותר. כך היה, והיה ממש כייף לי. ככל שהתקדמנו, צצו לי בראש עוד ועוד סיפורים שרצו להסתפר והיו באמת מתאימים. הם נלחמו קצת ביניהם אחרי שלא סופרו כל כך הרבה זמן, אבל בסוף הסתדרנו. מה שסופר סופר והתאים לרגע, לאנשים, לאירוע ולי.

'מה צריכות נשים' היא מצד אחד שאלה שיש לה הרבה תשובות נכונות. מצד שני, יש כנראה דברים שכולנו צריכות, בכל מקום, בכל זמן, בכל תרבות. לא כל כך הרבה דברים. יש רשימה כזו, היא פשוט הרבה פחות מעניינת ומלמדת משהו, מסיפורים. מסיפורים פנים אל פנים, שהופכים להיות איזו עבודה משותפת ורגישה של כל מי שנוכח במקום באותו זמן.

אין לעבודה המשותפת הזו תחליף בעיניי. לפחות אני, לא מצאתי. אני אפילו לא בטוחה שצריך תחליף לסיפור סיפורים כדי להבין משהו שקשור לביחד של בני-אנוש. פשוט, צריך מזה יותר.