שלום לכם,

בשל צירוף אירועים ושיחות משונות בזמן האחרון החלטתי לנסות את הדרך העממית ולפנות לחכמת ההמון שאין לזלזל בה לעולם. הנה השאלה שלי ואני מתכוונת לשאול אותה בהרבה מקומות ונסיבות. בעזרת התוצאה שתיאסף ניתן יהיה לכוון הורים לילדים צעירים המעוניינים לדעת שהמזון הסיפורי שהם בוחרים עבור ילדיהם הוא ראוי מצד הסיפורים.

השאלה
איזה סיפור/ספר (יכול להיות גם ברבים) אתם זוכרים בחיבה, התלהבות, געגועים – מהילדות שלכם? סיפורים עממיים, סיפורי סופרים, ספר מסוים מאוד שאתם סוחבים אתכם בזיכרון – מה שיעלה.

חידוד
הספרים והסיפורים צריכים להיות כאלה שלא נערכה בהם "הנדסה נאורה" של העידן המודרני ב"ניחמוד" סיפורים, שינוי מסרים, הוספת מוסר השכל מכוון או הטפה, הפשטת השפה ו"הסתחבקות", שינוי מין הגיבורים, מחיקת אירועים אלימים וכן הלאה. גרסאות ממרחבי תרבות שונים תתקבלנה בברכה.

תוספת
אם תוסיפו גם מראה מקום, שם הוצאה וכד' – זה יהיה נהדר, בעיקר אם מדובר בספרים או סיפורים שקשה להניח עליהם יד כיום. אם מדובר בשפות אחרות אזי מראה מקום הוא הכרחי.

הרשימה תתפרסם ברבים לאחר איסוף דרך מקורות שונים, בדיקה ועריכה. בבקשה בבקשה, הרשימה הזו נבנית לטובת הדורות הבאים. אל תכניסו לשם משהו שאתם לא הייתם אוכלים.

בברכה,