הם חושבים, אומרים ועושים בעיקר דברים שליליים או מנקודת מבט שלילית. הם רואים בעיות בכל הזדמנות שהם פוגשים. הם מתלוננים על השמש כשהיא חזקה, מקללים את הגשם שקילקל להם את התוכניות ומאשימים את הרוח שהרסה להם את התסרוקת. הם חושבים שכל העולם נגדם. הם רואים המון בעיות אבל לא פתרונות. כל קושי ולו הקטן ביותר מתעצם אצלם לבעיה קיומית. אי-הצלחה היא קטסטרופה עבורם. הם מאבדים את הבטחון ללא הרף בלי ללמוד מן הטעויות שלהם. הם נראים עומדים במקום ולא מסכימים לפסוע מחוץ לטווח הפעולות הרגיל שלהם.

הם פועלים לפני שהם חושבים. הם פועלים על סמך אינסטינקטים ודחפים בלבד. אם יראו משהו שמוצא חן בעיניהם, הם יקנו אותו ללא להקדיש לכך מחשבה נוספת. ואז הם רואים משהו טוב יותר. הם מתחרטים וכועסים על כך שלא ניצלו את ההזדמנות. הם מוציאים עוד, בלי לחשוב על העתיד. הם רודפים רק אחר ההנאה שיחושו באותו רגע. הם לא חושבים על התוצאות.

הם מדברים הרבה יותר משהם מקשיבים. הם רוצים להיות כוכבי המופע אז הם תמיד נכנסים לשיחות שתהפוכנה אותם לגיבורים, אפילו אם יצטרכו לשקר. לפעמים הם לא שמים לב שמה שהם אומרים כבר לא נשמע הגיוני לאף אחד. כשמישהו אחר נותן להם עיצה הם אוטמים את אזניהם משום שהם גאים מדי להודות בטעויות של עצמם. לדעתם, הם תמיד צודקים. הם דוחים כל הצעה משום שזה גורם להם להרגיש נחותים.

הם מתייאשים בקלות. אנשים מצליחים מתייחסים לכשלונות כאבני דרך להצלחה. האנשים שלא מתקדמים לשום מקום נוטשים את המאמץ ברגע שמופיע הסימן הראשון לכשלון. בהתחלת כל פרוייקט או משימה חדשים הם נרגשים ומלאי התלהבות, אבל הם מאבדים עניין מהר מאוד, בעיקר כשהם נתקלים בשגיאות או בעיות. אז הם פונים לחפש פרוייקט חדש. אותו הסיפור מביא את אותן תוצאות. אין להם כושר התמדה כדי להמשיך ולהגשים את חלומותיהם.

הם מנסים למשוך אחרים למצבם. הם מקנאים במצליחנות. במקום לעבוד קשה כדי להשיג תוצאה דומה הם מפיצים שמועות ומנסים כל טריק מלוכלך כדי להפיל את האחרים. הם יכלו לבקש עזרה מהמצליחים. אבל לא, הם גאים מדי. הם לא רוצים לבקש עיצה. הם שליליים מדי כדי להשיג איזשהו דבר.

הם מבזבזים את הזמן שלהם. הם לא יודעים מה לעשות הלאה אז הם מתמקדים באכילה, שתיה, טלויזיה, בהייה למשך ימים ארוכים. זה בסדר לא לעשות דבר פעם בכמה זמן ואפילו רצוי. אבל כדי להצליח יש להתייחס לזמן בכבוד. הם לא מאזנים בין עבודה והנאה.

הם תמיד בוחרים את הדרך הקלה. אם יש שתי דרכים הם יבחרו תמיד את הנוחה יותר והפחות מתגמלת מהפחות נוחה שבסופה גמול ראוי יותר. הם לא מעוניינים בקשיים או בעבודה. הם רוצים חיים טובים. מה שהם לא מבינים הוא שמה שאתה זורע אתה קוצר. מאמץ ופעולה מובילים לתוצאה. אם היו מוכנים להקריב משהו, אפילו מעט, היו חיים חיים טובים יותר.

אנשים מצליחים עוברים דרך ניסוי וטעייה. הם לא מרימים ידיים. הם מוכנים לעשות את מה שצריך כדי להשיג את מה שנותן להם השראה.

אם תרצו להשתמש במאמר הזה במקום אחר, לכו לכאן.

שבת שלום,