שעת צהריים. אחת מבנותי נכנסה בסערה האופיינית לה ואמרה בקול רם מדי המאפיין את מי שחזרו הרגע מבית הספר בהסעה "אמא, קיבלנו עונש קולקטיבי בהסטוריה." האמא במשפחה הזו היא קצת אדישה אני מודה וגם מאמינה שכל אחד צריך לאכול את הדייסה שהוא בישל "מזל טוב" עניתי בשיממון מה. "בגלל שלא הכנו שיעורים בהסטוריה אנחנו צריכים להכין למחר עבודה של שלושה עמודים על כל האלים של המיתולוגיה היוונית."
"שלושה עמודים על כל האלים במיתולוגיה היוונית?"
"נכון הגזימה? זה המון!"
……….
התקשרתי למורה "אמא, בלי פאדיחות" שמעתי מאחורי תוך כדי חיוג. "שלום" עניתי ל"הלו" שמעבר, "שמי לימור ואני אמא של הגברת הנכבדה שסיפרה לי שהטלת עונש קולקטיבי על הכיתה." כאן אני משמיטה את תלונות המורה לגבי אי הכנת שיעורי הבית הקודמים. "ובכן," אמרתי "אני מבקשת להאריך את מועד הגשת תוצר העונש כדי שאם כבר הבת שלי צריכה לכתוב עבודה על כל האלים במיתולוגיה היוונית היא תוכל לכתוב עבודה כמו שצריך."
"אז מחרתיים," הייתה התשובה.
"חודש," הוספתי "ושלושה עמודים לא יספיקו."
"מספיק שיכתבו רבע עמוד לאל," אמרה היא.
"אז בחישוב שלי, עבודה ברמה בסיסית של רבע עמוד לאל זה משהו בסביבות 25 עמודים."
נפלה שתיקה אז המשכתי "יש במיתולוגיה היוונית קרוב לשמונים דמויות אלים משמעותיות ועוד הרבה חצאי-אלים ודמויות בני זוג וילדים שאליהם אני מבינה שאת לא מתכוונת כי הם לא אלים."
"מה פתאום! יש שתמשרה אלים."
שאלתי "יש לך קשר אינטרנט וחמש דקות?"
"כן" הייתה התשובה.
מסרתי לה כתובת אתר וכעבור חמש דקות צלצל הטלפון. "וואי, לא ידעתי שיש כל-כך הרבה. אבל אני התכוונתי רק לשתמשרה החשובים. שתכתוב רק על השתמשרה החשובים, זה מספיק."

"חבל," אמרתי, "דווקא היה מעניין להרחיב. יש שם סיפורים מרתקים." ראיתי את בתי היקרה מנפנפת אלי ביאוש.

"כן, אבל אין לנו זמן. אז רק את השתמשרה, בסדר?"

נפרדתי מהמורה. בתי ציפתה למוצא פי בקוצר רוח כדי לדעת מה הדין. סיפרתי לה והיא אמרה "איזה מזל שרב המורים לא מקשיבים להגזמות של ההורים" והלכה.

זה נכון. רב מורים לא מקשיבים להגזמות של הורים. לא בכיתה א' ולא במשך שתמשרה שנים.