זה לא נחמד לדעת איך לספר סיפור. זה הכרחי

להוביל חזון, להתניע חדשנות ויצירתיות

לספר סיפורים זו דרך מצוינת לאסוף רעיונות ולבדוק אותם עוד לפני שהשקעתם שקל. זו גם דרך מצוינת לתקשר רעיונות, לצייר חזון שאנשים באמת יכולים לראות ולכן גם להתחבר אליו. זו דרך לחבר ידע, ניסיון וחכמה מהעבר עם מה שקורה כרגע וטרנדים עתידיים, כדי לאתר דרכי פעולה חדשות ולתמוך בקבלת החלטות טובות יותר.

ללמוד מחדש לדבר את שפת היחד

כל אחד רוצה להיות מישהו, רק שאם בודקים את ההיסטוריה ואת המדע - עדיף להיות מישהו יחד. סיפור סיפורים עוזר לבנות אמון ותחושת מטרה בין האנשים, לגלות מה (באמת) קורה בארגון כדי לבנות תכנית פעולה רלוונטית, לפתור קונפליקטים, או ליצור סביבה שמאפשרת עבודה פרודוקטיבית ללא פתרון קונפליקטים, בכנות ובלי פוליטיקלי-קורקט מיותר.

ללמוד מיומנויות נדרשות בעולם התעסוקה

העתיד מזמין אותנו לפתח את היכולות היצירתיות והחברתיות המורכבות שלנו. מדובר בעשרות מיומנויות אנושיות ששום מכונה לא תוכל ללמוד לעולם. היכולת לספר סיפור בונה את רוב המיומנויות האלה, משלבת ביניהן, עוזרת לאנשים למצוא השראה, לחזק את המודעות העצמית, את כושר הלמידה והיכולת להסתגל לשינויים.

כדי לחלום עתיד צריך למתוח את גבולות הדמיון, וכדי לתקשר אותו צריך לדעת איך לספר סיפור

ההרצאה 'סיפורים שעושים את העבודה' היא הזדמנות ללמוד איך מתחילים לרכוש בחזרה את מיומנות הסיפור.

סיפורים שעושים את העבודה

הרצאה פעילה בת 90 דקות, לכנסים, ימי עיון, והעשרה פנים-ארגונית

עם מה יוצאים

 • היכרות עם העקרונות של אמנות הסיפור וסיפורים שמתאים לספר
 • התנסות בסיפור סיפורים. כן, ממש בזמן ההרצאה
 • כלי שיעזור לכם למצוא סיפורים ביום-יום שלכם
 • יותר אומץ לפתוח את המעגל ולהזמין עוד אנשים לשתף, להקשיב, לחשוב ולחלום יחד
 • הבנה פנימית טובה יותר אודות האחריות האישית והמשותפת שיש לנו על הסיפורים שאנחנו מספרים
 • איך לספר סיפור - הנחיות ברורות שעוזרות להתאמן על המיומנות גם אחרי ההרצאה
 • קובץ לשימור ידע הכולל סיפורים ועוד משאבים להמשך התפתחות

סיפורים שעושים את העבודה

הנה האמת הפשוטה: אנחנו זקוקים לסיפור סיפורים, מכיוון שהיעדר היכולת או האפשרות לספר סיפורים פנים אל פנים הוא בדרך כלל הגורם לתרחישים הגרועים ביותר בקהילות, ארגונים ובין אנשים בכל חלק של הרשת האנושית.

'סיפורים שעושים את העבודה' היא הרצאה אודות תפקידה ההישרדותי של היכולת לספר סיפורים, מהו סיפור ולמה דווקא סיפור, מה קורה בזמן שמספרים סיפור, והקשר בין היכולת לספר סיפורים לבין השתלבות בשוק התעסוקה, הובלה ומנהיגות, תרבות ארגונית והסתגלות לשינויים (בין השאר). מה לומדים?

 • איך מפתחים כושר סיפורי, איך מוצאים סיפורים, ואיך מכינים ומתאימים אותם לכל מני סיטואציות
 • טיפים מעשיים אודות איך לספר סיפור, קצת אזהרות מסע והנחיות להמשך
 • דוגמאות לשילוב סיפורים בפרזנטציות, הדרכות ומפגשי צוות
 • משהו על תפקידם של מספרי סיפורים, וקובץ שימור ידע הכולל גם סיפורים קצרצרים

הרצאה פעילה לכנסים, ימי עיון והדרכות פנים ארגוניות. משך ההרצאה – 90 דקות.

לימור גדלה בעולם המוסיקה ואמנויות הבמה, ויש מאחוריה למעלה מ 6000 מופעים, הרצאות, הדרכות ופאנלים עם קהל בארץ ובעולם. כמאסטר בתחום הסטוריטלינג היא חדורה להחזיר לידי האנשים את מיומנות הסיפור, כי כשהאנשים מספרים סיפורים, הם לומדים מחדש לדבר שפה אנושית, מובנת לכל אדם, שפה של הדדיות, מכלילה ומעצימה מגוון נקודות מבט, שפה חיונית לעולם התעסוקה, שעוזרת לגייס אנשים לראות כיוון משותף, לתקשר חזון, ולהוביל חדשנות יצירתית.

לימור עובדת עם לקוחות על תרבות ואסטרטגיה, על פרויקטים פשוטים ומורכבים – כולל מציאת הדרך לספר סיפורים שאסור לספר. יש לה קול ברור ומוביל חשיבה במגרש הגלובלי, אבל היא גם מורה כל השנים – ולכן מבינה מה צריכים אנשים בכל מני רמות מיומנות, גם אלה שעושים צעדים ראשונים. ב 2006 היא הוציאה לאור את הספר 'סיפורים שעושים את העבודה', וב2007 הקימה את The Storytelling Company.

הלקוחות אומרים לה "אין לנו סיפורים מעניינים", או ש"דווקא כשאני מחפשת סיפור למשהו אני לא מוצאת", "אני הורס סיפורים ידוע" ו"לא ברור לי איך מתאימים סיפור לסיטואציה, זה יוצא מביך." כמרצה בכנס או ביום העיון שלכם, לימור תספק למשתתפים הסברים ברורים, הדגמות, התנסות, ומשימות פרקטיות שהם יכולים ליישם  מיידית בחיים האישיים והמקצועיים שלהם. המנוע מאחורי העבודה שלה הוא הרצון לעזור לאנשים למצוא את הדרך האישית שלהם לחזור ולספר סיפורים, כדי לחזק את יכלתם לבטא רעיונות ולהשיג את האימפקט הגדול ביותר, תוך ידיעה שהם ממוקדים על הדרך הנכונה.

caret-down caret-up caret-left caret-right
ליאת אלון, מנהלת שיווק רב-ערוצי, טקדה ישראל
שיתוף פעולה בין שני צוותים הוא חיוני להצלחת המרכז. הצלחת ליצור תחושת היכרות ואווירה מסקרנת. הם היו סקרנים לשמוע מידע נוסף, סיפורים וחוויות. הם יצאו עם תחושת שליחות והבנה מעמיקה של העיקרון המנחה של המרכז.

רפי גמזו, מנהל המחלקה לאמנויות וספרות, קשתו"ם, משרד החוץ
נהניתי מקריאת דו"ח המסע לאוסטרליה המהווה הוכחה נוספת למקצוענות, רצינות, תבונה ומסירות למשימה. אכן, תחושתי מקריאת הדו"ח, שנסיעתך הייתה עבורך גם חוויית שליחות, ושהישראליות לא היתה רק לנטל אלא גם מקור לגאווה. אשמח לשתף פעולה גם בעתיד.

איציק ברנר (ז"ל), מנהל מוזיאון ראשון לציון ויו"ר איגוד המוזיאונים בישראל
יכולת הפרזנטציה של הגב' שיפוני היא גורפת: היא מרצה מרתקת ובעלת כריזמה, אין איש בקהל הנעלם מעיניה וכל מאזין מקבל מענה ברמה ובאופן שידברו אל ראשו ואל ליבו. היא שוזרת את הרצאותיה בסיפורים רבים המסייעים בהמחשת התוכן התיאורטי ומניעים את המאזין לפעולה. ניתן לומר כי האזנה להרצאה של הגב' שיפוני מהווה כבר תהליך מסוים של שינוי.