ללא קטגוריה

מה צריכות נשים

ינואר 14, 2013

האירוע המחולל של הסיפור הזה קרה אתמול, עת גיששתי אחר רעיון. חיפוש עצה אצל אלה שאולי ניסחו טוב ממני, הוביל אותי לסריקת סרטוני TED שם פגעתי לבסוף ב'דיבור' נדיר למדי שהתייחס לאמנויות הבמה. רוב ההרצאות נוגעות לטכנולוגיה, מדע, ירוק, חברה ועוד נושאים אחרים הנחשבים cool. אם כבר מדברים על אמנות, לעיתים נדירות ידברו על אמנויות הבמה. תמצאו את דבריו המאוד רלוונטיים של בן קמרון בתחתית הרשומה הזו.

אחרי צפייה ידעתי שאני חושבת על רעיון כזה – אמן מקצועי היברידי, משתלב ברחוב בחזון שלי – כבר די הרבה זמן. ידעתי גם שזה קשור בנשים; חסר לי מיקוד. עכשיו אני יודעת – אני רוצה ליצור מרחב לסיפור סיפורים אודות מה צריכות נשים. לא מה רוצות, אלא מה צריכות.

התחנה הבאה – תיבת החיפוש של גוגל.

תוצאות דף ראשון למונח "מה רוצות נשים":

 • מה נשים באמת רוצות וזה קשור בינו-בינה-דייטים-מיטה
 • נשים לא רוצות להתחתן, הן רוצות שופוני
 • על הסרט הידוע
 • רשומה בנימה רומנטית בדה-מרקר קפה
 • ספר הנושא את הכותרת הזו, אתר סימניה
 • איך להתחיל עם נשים
 • הצלחה עם נשים זה לא עניין של מזל
 • טיפים
 • דף בית של חברה ששמה ככותרת
 • קח סיכון, נשק אותה

תוצאות דף ראשון למונח "מה צריכות נשים":

 • לבוש לנשים עם רגליים קצרות
 • אתר אישה – פורטל אני משערת
 • מה צריכות נשים כדי להגיע לאורגזמה – מופיע יותר מפעם אחת
 • ספר, על ביבליותרפיה ומבוסס על סיפורה של האישה מבאת'
 • מה צריכות לאכול
 • אפנה לנשים הריון והנקה
 • מה נשים באמת צריכות לרצות
 • 50 דברים שנשים צריכות לבקש עליהם סליחה מגברים
 • מה צריכות נשים במטבח

מה שנראה קצת יותר רציני הסתבר כחומר הסגול-ורוד. מספיק, מצאתי פוקוס. כרגע, אני זקוקה מאוד לעזרתכן – בהבאת כמה שיותר נשים לענות לשאלה:

מה צריכות נשים?

לא שאלה קלה למרות שאין שום דבר משובש בה. עדיין, הבחנתי בכך שנשים רבות מרגישות לא נוח לענות עליה. יכולתי להעלות לכאן טופס לתשובות אנונימיות אלא שאני מעדיפה לדעת שנשים הן המשיבות. לכן, בבקשה בתגובות, בטופס קשר או בכל דרך אחרת בה ניתן למצוא אותי:

מה צריכות נשים? + סביבת גילכן ואם אתן לא חיות בישראל, נא ציינו זאת.

בתשובה לשאלה שנשאלתי אתמול אחרי שהוצאתי את הרשומה המקורית באנגלית על מדוע איני שואלת את השאלה בהתייחס לתחום מסוים: מצאתי שציון "תחום" מוביל לחיפוש סיפורי העצמה. אלה לא מספקים והם משאירים הרבה סיפורים חשובים אחרים בצד. התמונה אינה אמת והאמת הזו חשובה. מהי? את זה אני מנסה לברר. הניסיון האישי שלי אינו מספק לטובת קבלת החלטות בפרויקט. באותו מקום תמצאו גם את התשובה הראשונה שהתקבלה.

עדכון 14/1/2013 יש לי הבנה טובה יותר סביב מדוע 'מה צריכות נשים?' היא השאלה. מה רוצות נשים הוא בין השאר תולדה של סביבה ותרבות; מה צריכות נשים נוגע לנשים באשר הן. המסקנות אודות מה אנחנו צריכות נמשכות מהעובדה שאנחנו נשים, לא משום דבר אחר. עדכון נוסף להיום – נשים העירו שייתכן ומה שהן רואות כצורך, הוא אישי שלהן, מעבר לכך שהוא פרטי ולכן לא היו רוצות שייחשף תחת שמן. אין דרך לאתר את מה שנמצא תחת השאלה ה'גדולה' בלי לעבור דרך המון שאלות 'קטנות' ואישיות. אם החשיפה מטרידה אתכן ואתן רוצות להגיב בכל זאת, מוזמנות להשתמש בטופס קשר או לשלוח לי מסר פרטי בכל פלטפורמה חברתית. רק אני קוראת את ההודעות הללו משום שהבלוג הזה הוא בלוג אישי.

רבותיי, אודה אם תעבירו את הרשומה הזו לנשים שסביבכן. כמובטח, הדיבור של בן קמרון:

Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook

רק משתמשים רשומים רשאים להגיב.

 1. אנונימית, 60, ישראל: כדי לתפקד טוב בחיים, להיות שמחה, אנרגטית ופעילה כמו שאני, אני צריכה אהבה, מגע ועניין. אני מניחה שבאהבה יש גם הערכה והכרה. מגע חשוב מאוד כי דרכו עוברים מסרים, וכך אנחנו גם לא לבד. עניין (ולא משנה מהו ובאיזה נושא), כי זה מה שמעיר אותנו כל הזמן.

  1. היי הלה, תודה. מתשובתך אני מבינה שהצורך הוא עצמאות כלכלית בכל מצב. חינוך פיננסי היא דרך אחת מכמה להתחיל לענות על אותו צורך. אני מחפשת כרגע את השאלות. דייקתי או שהצורך אליו את מתכוונת הוא אחר?

 2. מוסיפה שתי תשובות שקיבלתי במקום אחר:

  37, ישראל: צורך בהכרה, הערכה.

  46, ישראל: הצורך הוא בשקט נפשי ותחושת שליטה בחיי. הצורך הנוסף הוא עזרה בדבר הקשור במרחב החיים הפרטי ואני מעדיפה לקבל את העזרה הזו מאישה, משום שזה מרחב פרטי.

 3. 34, ישראל: הכרה בקושי לתפקד בכל מרחבי הפעילות בהם מעורבת כיום אשה – בית, משפחה, זוגיות, חברה, פרנסה, קריירה – לפעמים בחלקם ולפעמים בכולם. בקושי לתעדף מול הרצון ולפעמים גם בדרישה להצליח בכל אלה. הכרה בהצלחה בזה.

  צורך שידברו אתי ויתנו לי מקום להעלות ולהכיל את כל מה שאני צריכה לעבד בשיחה.

  ביטחון שלהיות כמו שאני זה בסדר גמור. כולל לא להצליח בדיוק, כולל תגובות רגשיות ותסכול. חיזוקים חיוביים מהסביבה שיעזרו לי לשמר את ההרגשה הטובה בכל פעם שאני מצליחה לעשות עוד משהו שעבורי הוא אתגר.

  כבוד למי שאני, כמו שאני, ערך וכבוד להחלטות שלי.

  מגע. חיבוק, מסז'.

 4. נשים צריכות הקשבה ואמפתיה, תמיכה רגשית.
  חברות קרובות בין. 1-3. לא הרבה יותר מזה.
  עצמאות כלכלית
  ביטחון עצמי כללי
  בטחון בנשיות שלהן.

 5. הי
  ללמוד איך לחשוב. לא מה לחשוב, אלא איך.
  אגב לפי דעתי נשים חושבות אחרת מגברים אבל זה עונה על שאלה שונה.
  נמשכתי למה שאת כותבת בדיוק בגלל זה. יש שם איכות שמאפשרת להשתמש ולהתייחס לתהליכי חשיבה.

  רק דוגמא שאספתי אותה מגבר דווקא, דויד אלן :
  מדוע אנו חושבים אותה מחשבה פעם נוספת?
  זה מתייחס לצורת חשיבה, לא לתוכן שלה.

  ראש של אישה שמלא מלא מלא עניינים לא יאפשר לה להיות חופשיה יצירתית ופנויה. היא תמיד תגיד:
  אבל הבעיה היא. . .
  תשומת לב לסגנונות דיבור ואופנים שונים של הבעת רגש ומחשבה גם כן נכללים בקטגוריה של איך לחשוב.

  (הכותבת איבדה את ראשה ודעתה למשך כ3 שנים, סוג של ריסט בזכות נסיבות החיים, ומאז מתאוששת ולומדת לחשוב מחדש 🙂 תודה על קיומך לימור יקרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.