סדנת סטוריטלינג ופרזנטציה, שמלמדת את אנשי המקצוע שלכם תהליך סדור לשילוב מרכיב סיפורי בפרזנטציות, באמצעות הבנת עקרונות עבודה, כלי חשיבה, הטמעה במצגת, תרגול, משוב והנחיות לשיפור עצמי. מותאמת לתחום התעשייה ולזירה העסקית של הארגון.

להניע אנשים לקבל החלטות טובות יותר

זה נכון ששימוש בפורמט סיפורי זו דרך מצוינת לתקשר רעיון, לקרב מישהו לשקול הצעה שיווקית, ולעזור למידע להיקלט בזמן הדרכה. סטוריטלינג טוב הוא מהנה, תופס את הקשב של אנשים ולא מרגיש כמו פיצ' מכירה קלוש ודביק.

בנוסף, סטוריטלינג טוב מעורר את המאזין לשכנע את עצמו לפעול. זה תפקידם של פורמטים סיפוריים בעסקים ובארגונים – להניע אנשים לקבל החלטות טובות יותר.

בהשוואה לשימוש במסרים, סטוריטלינג מאפשר למאזין להגיע למסקנות בעצמו. אנשים נוטים לא להטיל ספק במסקנות של עצמם.

אם הגעתם לדף הזה, אתם כנראה מחפשים דרך לעזור לאנשים שלכם להשתפר ביכולת להניע אחרים – תוך כדי פרזנטציה – לקבל החלטות שאתם חושבים שהן החלטות טובות יותר. זה יכול להיות קשור בשיווק של מוצר, מערכת או תהליך, או ברתימת עובדים ומנהלים לרעיון חדש. זה יכול להיות קשור בלעזור לעובדים לקבל שינוי באסטרטגיה, רה-ארגון, או לקבל את העובדה שהם צריכים ללמוד מיומנויות חדשות. זה יכול להיות קשור בכל כוונה לגרום לאנשים להסכים לעבור מדרך א' לדרך ב'.

כן, סטוריטלינג יכול לעזור לשפר תוצאות של פרזנטציה. אם לרעיון שלכם יש 'רגליים', אם ההצעה העסקית שלכם טובה, אם השינוי באסטרטגיה חיוני ואתם יכולים להוכיח בעזרת עובדות ונתונים שיש סיבה טובה לעשות שינוי כזה, סטוריטלינג יכול להגביר את האפשרות שמי שפוגש את האנשים שלכם ושומע אותם מדברים, יניע את עצמו לקבלת החלטות טובות יותר.

השאלה היא מה בדיוק בסטוריטלינג אתם צריכים עבור האנשים שלכם. ב 99% מהמקרים אתם לא צריכים שילמדו אותם להיות מספרי סיפורים (זה לוקח כמה שנים). האנשים שלכם הם אנשי מקצוע בתחומים שונים. אתם צריכים עבורם את מה שיכול להעלות את האפקטיביות שלהם בכל פעם שהם נותנים פרזנטציה. זה הכל.

אם זה קשור בסטוריטלינג, אתם צריכים מישהו שיפגוש את האנשים שלכם ליום עבודה כדי ללמד אותם:

  • להשתמש בנכסי הידע שכבר יש להם כדי להוסיף לפרזנטציות שלהם מרכיב סיפורי, לשלב אותו בנתונים ובידע, ולנהל הכל במאוזן לאורך פגישה
  • להתפנות מההיאחזות באמצעי עזר לטובת דיבור עם קהל, לטובת גמישות ויצירת עניין אצל האנשים שהם פוגשים
  • לבקר ביצוע פרזנטציה לפי מספר פרמטרים פשוטים ולקבוע צעדים לשיפור עצמי

מישהו שמצליח לעבור את ההתנגדויות של עובדים לשינויים 'סיפוריים' בפרזנטציות שלהם. מישהו שמתאים את הסדנה לתחום המקצועי בו עוסקת החברה שלכם ולזירה העסקית הרלוונטית. מי שמסביר את העקרונות, נותן כלים, מתרגל אותם עם המשתתפים, ונותן להם את הבטחון שהם יכולים להשתמש בכלים האלה החל ממחר בבוקר. מי שיודע להציב מדדים לשיפור מתמיד.

אפשר ללכת עם מישהו שמציע פתרון תחת הכותרת 'סטוריטלינג'. הרצאה שאולי תעורר השראה, סדנת מספרי סיפורים קצרה וכללית שאולי תיתן לעובדים כמה רעיונות ואולי לא. חוויה שמה שיישאר ממנה זו ההרגשה שהיה כייף, רק לא ברור איך זה קשור ליומיום המקצועי ומה עושים עם זה הלאה.

אפשר ללכת עם מי שמציע הבנה של השאלות הקשות

  • איך עונים על דרך ההקשבה הסמויה בתהליכי קבלת החלטות
  • איך פותחים את המחשבה להסכים לראות עוד אופציה
  • איך מפסיקים לשפוך מידע על מאזינים ובמקום זה עושים להם שכל
  • איך מחברים עבורם את הנקודות כדי לעזור להם להגיע להחלטות טובות יותר
  • איך מעלים את הסיכוי שאנשים יקשיבו בזמן הדרכה וגם יזכרו ויטמיעו את הידע
  • איך משתמשים בתהליך מובנה כדי להבטיח עקביות ברמת ההכנה של פרזנטציות

ויודע לענות עליהן באמצעות יישום ידע שמגיע מתחום הסטוריטלינג.

אם מעניין אתכם לדעת איך נראה יום סדנה כזה ועל מה אני יכולה לעבוד עם האנשים שלכם, צרו קשר. נקבע זמן לשיחה טלפונית, אקשיב לצרכים שלכם, אשאל שאלות ואתאים לכם הצעה.