סדנת מספרי סיפורים ואנשי מקצוע מדיטק חולון 2017-2018

אמנות הסיפור

מנחות: לימור שיפוני, בהט קלצ'י, אלית ובר
ניהול מקצועי: חברת מספרי סיפורים – סטוריטלינג קומפני – The Storytelling Company

סדנת מספרי סיפורים ואנשי מקצוע מדיטק חולוןסדנת מספרי סיפורים שתעסוק בסוגיות מתקדמות בתחום אמנות הסיפור, כגון: עיבוד טקסט כתוב לאירוע סיפורי, הרכבת סיפורים חדשים, שכלול מיומנויות ביצוע, שילוב אמצעים, פיתוח פרקטיקום, ושילוב סיפור סיפורים לתוך תחומים אחרים.

במהלך הסדנה תתקיימנה שלוש סדנאות מרוכזות, (בימי חמישי) בהן יצרו המשתתפים פרויקטים ממוקדי תוצר: סיפור מלא חדש, תכנית סיפורים, מערך שיעור, תכנית לסדנה, פרויקט משולב וכד'.

קהל יעד:

  • מספרי סיפורים בעלי ניסיון, המעוניינים להשחיז את היכולת ולהשתמש בה כמספרי סיפורים.
  • אנשי מקצוע מנוסים בתחומים אחרים, המעוניינים לשכלל את היכולת ולהשתמש בה בתחום עיסוקם המרכזי.

תנאי קבלה:

המועמדים יתבקשו למלא שאלון היכרות ולהשתתף בשיעור קבוצתי עם לימור שיפוני, שיתקיים ביום רביעי, 1.11.17  בשעות  20:00-18:00. לפגישה יש להכין שני סיפורים קצרים, אחד מהם אישי.

14 מפגשיםיום: רביעישעה: 17:00 – 20:00
מפגש ראשון: 22.11.17 המפגשים מתקיימים במדיטק חולון.

להרשמה ולפרטים נוספים׃ 03-5021552  customers@mediatheque.org.il

סדנת מספרי סיפורים ואנשי מקצוע – שילוב מוצלח

הרעיון לשלב בקורס אחד מספרי סיפורים ואנשי מקצוע מתחומים שונים, מסתבר כמוצלח. מצד אחד מגיעים אנשי מקצוע שרגילים לעבוד עם מושגים כמו יעדים ומטרות, הקנייה, כלים והרבה ז'רגון מקצועי. מצד שני מגיעים מספרי סיפורים שרגילים לעבוד עם מילים של סיפורים.

גילינו שהשילוב מאפשר הפרייה הדדית. אנשי המקצוע מבינים כעבור מספר מפגשים שסיפור סיפורים הוא לא כלי אלא דיסציפלינה שלמה ומורכבת. שהם לא מקנים ולא משתמשים, אלא שסיפור סיפורים משתמש בהם, אם כבר. מספרי הסיפורים מבינים שלא מזיקה קצת הבנייה והתייחסות יותר עניינית לדברים כמו תכנית עבודה ומטרות אישיות.

מה שבעיקר בולט היא ההתמזגות של שתי הקבוצות האלה לקבוצה אחת. קבוצת עבודה, קבוצת עמיתים שיודעים לתמוך זה בזה, להתפעל ולהתרגש מכל התפתחות וליהנות. עוד חידוש שהכנסנו לפורמט הזה הם ימים מרוכזים, השנה הוספנו עוד אחד. זו חוויה אינטנסיבית, סוג של גן-גדולים סופר-אקטיבי, שבמשך יום שלם סוער וגועש בתרגילים, עבודה בצוותים, שיח עמיתים, סיפור סיפורים, משוב והתקדמות – כל אחת ואחד על המסלול האישי וכולם יחד.