מה צריכות נשים

אם אתם במשימת חיפוש תוכן למפגש מעגל נשים, הרצאות מעניינות לנשים ומשהו שיכול להתאים גם לגברים, 'מה צריכות נשים' היא תכנית סיפורים שכדאי לשקול. בעיקר אם רצוי לכם אירוע נעים, מכבד, משמעותי ומעניין. גם שחרור וצחוק, שמחה ופתיחות באים בחשבון.

התכנית מתאימה לקהל מבוגרים מעורב מגילאי 35 ומעלה, ולנשים בכל גיל והרכב. סלון, ספריה, אולם, חיק הטבע – כמעט כל מקום שקט מתאים.

רוב הסיפורים ב'מה צריכות נשים' נוגעים בעניינים האלה – בחירה, לדעת מי אני בתוך כל זה, מה החלומות שלי, לשמוע את מה שאני יודעת בפנים, מה יש לי שהוא באמת שלי, מה קשה לי, ללא קשר, על חשבון או בהשוואה לאף אישה או איש אחרים.

רפרטואר הסיפורים מגוון מאוד. אני מספרת סיפורי עמים, אגדות, סיפורים מהספרות העתיקה שבעל-פה, וכל מני אנקדוטות אישיות שלי ושל אחרות שסיפרו לי. מה אני בוחרת לספר תלוי בקהל ובטבע האירוע.

משך התכנית 70 עד 90 דקות.

כדי לתאם מופע, שלחו לי מייל, רצוי עם מספר טלפון.
עוד אפשרות היא להשאיר הודעה ב 077-4398019 ואחזור אליכם.

התכנית 'מה צריכות נשים' נוצרה כשהבנתי שאני רוצה ליצור מרחב לסיפור סיפורים אודות נשים וכל מה שנכנס תחת הכותרת 'נקבי'. (feminine). בעיניי, הנקבי נמצא תחת מתקפה אכזרית כבר הרבה שנים. הגיע הזמן שהמתקפה הזו תסתיים. חבל שהיא התחילה – את זה אני לא יכולה לשנות. אני יכולה לעזור לקרב את סופה. לא בכוח, לא מתוך רצון לנקום במישהו או משהו – כי זה לא יעזור. הבחירה שלי היא להשיב אל המעגל סיפורים שיעזרו להבין 'מה צריכות נשים'. זו שאלה גדולה. הסיפורים הם דרך לחשוב עליה בעזרת המון שאלות קטנות. שאלות שסקרניות להבין מה צריך לקרות ומה אפשר לעשות, כדי שכל אשה תוכל להיות כל מה שהיא יכולה.

הרעיונות לבחירת הסיפורים הגיעו מתגובות של נשים לשאלה ששאלתי – מה צריכות נשים? קיבלתי תשובות בבלוג שלי באנגלית, בבלוג הזה בעברית, על פוסטר שתליתי באיזה אירוע ומכל מני נשים ששאלתי בדרך. אני ממשיכה לשאול וצוברת את התשובות בהמשך הדף הזה.

מה צריכות נשים | לימור שיפוני

דברים שנשים כתבו לי אודות 'מה צריכות נשים'

המרחב להיות הכל, הרבה מקום, שיבינו אותך, להישמע, אח מקסים, ארון בגדים גדול, מישהו שיכיל, לעשות, חדר משלך, שיצטרכו אותך, לעשות את אשר ליבן חפץ, חום, אהבה, מגע ועניין.

אהבה – גם הערכה והכרה, מגע – גם מסרים, עניין – מעיר אותנו כל הזמן. לא לבד, עצמאות כלכלית בכל מצב, שקט נפשי, תחושת שליטה בחיי. עזרה מנשים בדברים הקשורים במרחב הפרטי, הכרה בקושי לתפקד בכל מרחבי הפעילות בהם מעורבת כאם, כאשה. הכרה בהצלחה בזה.

שידברו אתי, יתנו לי מקום להעלות ולהכיל את כל מה שאני צריכה לעבד בשיחה. שלהיות כמו שאני זה בסדר גמור, כבוד למי שאני, כמו שאני, ערך וכבוד להחלטות שלי.

מגע, חיבוק, מסז', שנ"ץ, הקשבה ואמפתיה, תמיכה רגשית, 1-3 חברות קרובות, ביטחון עצמי כללי, בטחון בנשיות שלהן, אחר/ת שיגרמו לי להרגיש כמו הדבר הכי מושך ביקום – אלילה מהפנטת.

להרגיש מוגנת, תחושת עצמי שיש בה חמלה, להרגיש בסדר עם זה שאין לי תשובות להכל, מרחב שאני מכבדת ומרגישה מכובדת בו, הרבה הומור, הקשר סוציו-אקונומי בו אפשרי להתקיים בדרכים שאינן הרסניות לגוף או לנפש.

חופש לעשות החלטות בסיסיות בחיים, תמיכה של כמה חברים קרובים, קשר אינטימי לפחות לתקופות בחיינו.

מישהו שאל אותי אם אפשר לרכז את כל מה שנשים צריכות לכפתור אחד, שלא יהיה מסובך. הנה.

מה צריכות נשים | לימור שיפוני